Neden pilates yapıyorum?

Pilates

Çünkü ihtiyacım var!

Benim pilates ile tanışmam sağlık sebebiyle oldu. Skolyoz (Omurga eğriliği) başlangıcın var, en az haftada 2 kez yüzmeli ya da aletli pilates yapmalısın dediler. Korktum, başladım pilatese. Gitmeden 10 derste farkı göreceksiniz, 20 derste baştan yaratılacaksınız vs. gibi şeyler okudum tabi. Ama niyetim biraz kilo vermek biraz da sağlıklı yaşam olunca beklentilerimi buna göre şekillendirmiş oldum. Ve gerçekten farkı 10 derste görüyorsunuz! Tabi alkolü, şekeri, paketlenmiş gıdaları vs. hayatınızdan çıkarmanız gerektiğini söylememe gerek yok, değil mi? Gün içinde de hareketli olacaksınız, 10.000 olmasa da 5-6 bin adım yürüyeceksiniz. Öyle kimse bedavaya şekillenip esneyemiyor!

Tabi bu forma girişin üzerine yaz tatili ve bir takım bahaneler girince 9-10 ay ara vermiştim. Ama hem kilo almaya hem de en küçük bir süpürme girişiminde bel ağrısı yaşamaya geri dönünce… Bu gidişe dur deyip tekrardan başladım 10 hafta önce. Ve yine mucizesini göstermişti ki Corona aramıza girdi!

Sözde durmayacak, online olarak her yerde pilates isimli platformdan haftada 2 devam edecektim. Ama bir haftadır evden çalışmanın verdiği bir miskinlik çökmüştü üzerime. Ta ki Kaan Sekban’ın koşarken çektiği hikayeyi görene kadar….

Baktım Kaan’cığım durmuyor, dedim ne duruyorsun pilates yapsana! Ama 1 haftanın karantinasından sonra, 28 dakika 55 saniye boyunca yazının görselindeki gibi ağlıyordum.  Dün yediğin hurmalar misali ter döktüm. Değdi mi? Değdi! Boş durmadığını hissetmek bile iyi geldi.

Peki canım kardeşim, spor yapmazken gırtlağını neden tutmuyorsun da biraları tatlıları gömüyorsun derseniz… İnsanoğlu işte, yakarken çektiği acıları unutuyor hemen! Ama pilatese devam ederken sürekli hatırlıyorsunuz o gereksiz kalorilerin nasıl zor yakıldığını. Hem hareket berekettir misali, hareketli olduğunuz zamanlar daha verimli yaşıyor ve daha iyi hissediyorsunuz. Bu kadar basit aslında.

Hareket dediysek, yarın dışarı çıkın demiyorum! Bir süre evde oturup evde spor yapacağız sevgili yurttaşlar. Lütfen duyarlı olalım.

Sevgiler.

Görselin kaynağı 9gag.com‘dur.

Fikrini Paylaş!

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s