Evde kaldığımı biliyordum da..

(Görseli : Cassandra Calin)

Böylesini hiçbirimiz düşünmemiştik değil mi kızlar?

Tarihe geçen bir olayın nesnesi olmak. Özne diyemem, biz sadece evde kalanlarız çünkü. Üzerimize düşen temastan kaçınmak, mümküm mertebe evlerimizden çıkmamak ve salgının etkisini kaybetmesini beklemek.

Evet, salgın.

Birkaç yıl önce sadece bir film adıyken şuan hayatımızın gerçeği.

Evde geçen zamanlar içe dönmek, kendinizi dinlemek için iyi bir fırsat olarak görülmeli. Tabi evli ve/veya çocuklu insanlar için durum farklıdır. Ama evde tek başınaysanız kafanızı dinleyiniz…

Film/dizi izleyebilmek için yığınla online platform var.

Kitap okumak için de harika bir fırsat bu. Dışarısının cazibesine “kapılamayacağınız” için oturun hayal dünyanızla bağ kurun bir zahmet.

Evde yoga, meditasyon vs. de yapabilirsiniz. Birçok yoga eğitmeni online ders olayına girdi bile.

Hiçbir şey yapamıyorsanız gardırobunuzu düzenleyin. İhtiyacınız olmayan, aylardır elinizi sürmediğiniz kıyafetlerinizi ihtiyaç sahiplerine gönderilmek üzere ayırın. Sadeleşmek içi bir fırsat olarak görün bu günleri.

Düşünecek yığınla konu var aslında. Başımıza neden böyle bir salgın geldi, dünyayı ne hale getirdik, gelecekte bizi neler bekliyor… Bir tanesini düşünmeye başlasanız konu konuyu açar bambaşka bir noktada bulursunuz kendinizi.

Peki bana ne ki bunları yazıyorum? Yazmakla ilgili uzaklaşmama yakınlaşma fırsatı olarak görüyorum bu salgını. Ondandır gevezeliğim.

Sinema tutkusuyla başlayıp bloggercılık oynadığım birkaç yıldan sonra, daha ciddi yazacağım deyip öykü yazmaya kastığım kısa denememle beraber bırakmıştım yazarak gevezelik etmeyi. Biraz Instagram’ı da suçluyorum tabi. Uzun uzadıya yazmaktansa fotoğraf çekip hikayeye iki kelam ederek eklemek daha kolayıma geliyordu çünkü. Gezmeden önce bir sürü okuma yapıyor, not alıp haritalarda boğuluyorum. Sonrasında gezileri yazayım bari deyip canlandırmaya da çalıştım yazma hevesimi ama o da Instagram paylaşımı yoğunluklu ilerledi. Gezdiklerim fotoğrafla kaldı özetle.

Ama madem evdeyiz… Evde geçen her gün için 1 yazı yazabilir miyim? Tabi ki!

Bunu saymayalım, tamam.

Yarın başlıyorum! (Mu acaba?)

Fikrini Paylaş!

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s