Biraz ruhumu besledim sadece..

IMG_20160430_201533Jülide Özçelik ismini bu sene 13 Şubat’ta verilen Sevgililer Günü konseri sayesinde duydum. Bir Varmış Bir Yokmuş filminde sesine de oyunculuğu kadar hayran olduğum Mert Fırat, Jülide Özçelik ve İstanbul Senfoni Orkestrası ile beraber sahne alacaktı. Mert Fırat nedeniyle gittiğim konserden Jülide Özçelik hayranı olarak çıkıverdim!

Sesi o kadar duru ve güçlü, şarkıları o kadar naifti ki ilk fırsatta tekrar canlı dinlemeliydim. Uluslararası Caz Günü bahanesi ile Garanti Caz Yeşili etkinliği olarak yine Zorlu PSM’de sahne alacağını duyunca kaçırmadım tabi! Nisan ayını harika bir müzik ziyafetiyle kapattım. Jülide Özçelik’in Jazz İstanbul Volume 1 ve 2 albümlerini muhakkak dinleyin, özellikle Zaman, Hayat, Gizli Cennet, Bugün Neden Gelmedin, Kendinle Kalırsın,  Mecnunum Leylamı Gördüm şarkılarına bir şans verin.

Dün akşam Jülide Özçelik’ten önce sahne alan Ece Göksu & Neşat Ruacan Trio’yu da ilk kez dinleme şansım oldu. Ece Göksu’dan dinlemekten keyif aldığım It’s Allright with Me şarkısıyla bu yazıyı bitirmek istiyorum. Evet, çok uzun olmadı. Ama hiç olmamasından iyi.

Fikrini Paylaş!

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s