Belki şu çalıların arasında mutlu bir tavşan vardır.

IMG_20151108_162155

Ressam Bob’u hatırlayan 90’lar çocukları ellerini kaldırsın bakalım!

Hiç de az olmadığımıza eminim. Bob ve mutlu tavşanlarını, meraklı sincaplarını çok sevdik biz. Belki ondandır resmetmeyi boyamayı da sevenlerdendim ben. Yok kayıp orman yok renk cümbüşü bir sürü ‘büyükler için boyama’ kitabını alıp çocuklar gibi boyama yapmamız da Bob’un yüzünden bence. Boyama kitabı furyası beni çok kesmedi, uzun zamandır da yağlı boya yapasım vardı. N’apsam n’apsam derken bir de baktım ki Stüdyo Masterpiece diye bir yer varmış, yağlı boya atölyeleri yaparmış. Hemen bir suç ortağı bulup gittim ilk gözüme kestirdiğim atölyelerine.

Mehmetcan Yaman diye bir Yıldızlının düşüncesiymiş stüdyo. Renkli bir üç saat vaat eden atölyeler sunuyor bizim gibi ressam olma meraklılarına. Kimi seansları Mehmetcan Yaman yönetiyor, kimilerini de Ceyda Hüseyinoğlu. Biz Ceyda Hanım’ın yönettiği ‘Sokak Lambası’ atölyesine katıldık. Tuvalimiz çizilmişti, boyalarımız, fırçalarımız, önlüklerimiz ve müziğimiz hazırdı. Tek yapmamız gereken kahvemizi almak, önlüklerimizi takmak ve boyamaktı. Biz de öyle yaptık. Bazen zorlandık bazen ‘aa bu kadar mı dedik’ ama hep eğlendik. Sonunda evimize götürecek el emeği göz nuru tablolarımız oldu ve ‘başka hangi tabloyu boyamaya gelsek’ düşüncesiyle ayrıldık stüdyodan.

Atölyelerin biletlerini biletixten alabilirsiniz. Sokak Lambası’nın fiyatı 75 Lira idi. Stüdyo hakkında detaylı bilgiye ve Kasım ayı programına sitelerinden de erişebilirsiniz.

www.studiomasterpiece.com

Mekana ulaşmak da kolay. Tünelden gitmeniz daha yakın olur. Asmalı Mescit Caddesi’nin tünel tarafından gelenler için İsveç Konsolosluğu’nu geçince ikinci solda Starbucks’ın tam karşı sokağında, meydandan gelenler için Yemek Kulübü’nü geçince ilk sağdaki sokakta olduğunu söyleyeyim. Stüdyo, Otto Burger’in üstünde 2. katta.

Renklerin ruha ne kadar iyi geldiğini bir kez daha anladım, ayrıca hala içimde yaşayan ‘mükemmeliyetçi’  kız çocuğuna da bir selam çaktım. Hafta sonu eğlencesi arayanlara önerilir…

IMG_20151108_153851

Fikrini Paylaş!

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s