Olduğun gibi…

Soğuk birden gelmişti.
Aslında ıslanmasalar üşümezlerdi.
Tanıştıkları günden bir süre sonra, ikisi de aşkı yaşamışlardı. 
Sevmişlerdi, sevilmişlerdi.
Ne var ki aynı zamanda başlayan mutlulukları yakın zamanlarda bitmişti.
İkisi de ayrılığı isteyen taraftı. Biri hayatına devam etmeyi tercih etmişti, diğeri umudunu korumuştu.
Biri kadındı, diğeri erkek. 
Kadın, biten aşkının kederini içinde yaşamıştı. Kendi kendine geride bırakmıştı anıları. Ve yeni bir sayfa açmıştı kalbinde. Tebessümle anmayı tercih ediyordu geçmişini.
Adam, biten aşkını bitirememişti. İnanıyordu tekrar başlayacağına, bitemezdi. Sevdiği kadının da böyle düşündüğünü sanıyordu, kendince bunu ona belli ediyordu. Umudum var diyordu, ama sevdiği kadın şuan karşısında oturan kader ortağı arkadaşı gibi yoluna devam etmişti. Çünkü net kadınlardı onlar. Hissetmek yetmezdi, duymak isterlerdi onlardan bekleneni, onlar için hissedilenleri.
Aylar sonra ‘ayrılığı’ kabul eden bu arkadaşım bana eski bir tanıdığı hatırlattı. Tanıdık… Eskiden sevdiğimiz adamlar/kadınlar geçmişimizin tozlu yapraklarında yerini aldıklarında bir ‘tanıdık’tan öteye gidemiyorlar, değil mi? 
Konuşurken fark ettim ki ‘olduğu gibi’ sevemiyoruz bizler. Hayalimizdeki kadınları/erkekleri seviyoruz. Kafamızdaki o imajlara en yakın insanları seçiyoruz. Ve bir süre sonra yakınlık yetmiyor. O imaj olsunlar istiyoruz. Olduğu gibi sevmeyi bırak, hayalimizdeki siluete yakın olduğu kadar bile sevemiyoruz biz. Bu nedenle de kaçırıyoruz mutluluğu. Hep bir arayış içinde geçiyor ömürler. Kaçan mutlulukların ardından ah çekmekle öldürüyoruz vaktimizi. Bizim kendimizle derdimiz nedir cidden?
Soğuk bir gecede, sıcak birer kahve, geçmişe dair ah’lar ve geleceğe dair acaba’larla dolu kafalar bir araya gelince… Düşünüyor insan. Bazen ağzından çıkanı kulağı duyunca hayret ediyor kendine. Büyüdüğünü fark ediyor hayatından geçen her insanla beraber. 
Biliyorum ki yaşarken aklımızda olmayacak öğütler. Ama siz siz olun, yitirmeden değerini bilin elinizdeki mutluluğun. Her zaman daha fazlasını beklememek, olduğu kadar mutlu olmak lazım bazen.

Olduğun gibi…” için bir yanıt

Fikrini Paylaş!

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s