Bir şey yapmalı!

“İnsanlarla yollarınızın sonsuza kadar ayrılmasının ne kadar kolay olduğunu fark ettiğiniz an şok olursunuz. İşte bu yüzden, yanınızda olmasını istediğiniz birini bulduğunuzda bunun için bir şey yapmalısınız.” 
How I Met Your Mother 9.Sezon 21. Bölüm
Adım atmak. Kulağa çok kolay geliyor değil mi? En cesur olanlarımız bile söz konusu ‘hislerimiz’ ise gururuna yenik düşüp ihtiyacımız olan o küçük adımı atmıyoruz. Denesek ne kaybederiz ki? Denemeden kaybettiklerimizin yanında… Kazanma ihtimalimizi göz ardı edip, reddedilmekten ya da bir şeylerin büyüsünü kaçırmaktan korkup kim bilir kaç büyülü anı kaçırdık, bir düşünün.
How I Met Your Mother’da Ted’in anneyi bulana kadar, tüm cesaret kırıcı deneyimlerine rağmen vazgeçmeyişini bir çoğumuz burun kıvırarak izliyor belki. Ya da ‘Ted gibi biri yok ki’ diye iç geçiriyoruzdur. Peki biz neden Ted olmuyoruz? Ted olmak bu kadar zor değil. Mutlu olmak için şansını denemek aptallıksa aptal olalım. “Çok akıllıyız ama mutluluğu yakalayamadık” senaryosundan kat kat iyidir. 
Ted gibi gerçek aşkı arayan bir prens/prenses olun demiyorum tabi. Ama yaşamak istiyorsanız, deneyin. Tecrübelerinizden bir tuğla örmeyin hayatınıza. Hissettiğinizi yaşamak kadar mutlu edecek bir şey daha var mı şu dünyada? Bırakın ‘karşılık bulur muyum’ derdini, siz hissettiğiniz için yaşayın. Haydi, o adımı atmak sandığınız kadar zor değil!

Fikrini Paylaş!

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s