Thor: Karanlık Dünya’ya Dair..

Avengers olmasa Thor’u izlemezdim sanırım. Natalie Portman ve Anthony Hopkins bile “izlenesi” yapmamıştı Thor’u. Zaten eleştiriler de Thor’un hakkını veremediği yönündeydi.
Avengers‘ta bir karakter olarak tanıyınca, devam filmi de yoldaymış…Bir de Tom Hiddleston gibi bir cevher keşfedilmişken… Thor’a bir şans tanıdım. Evet, ilk film biraz vasattı. Ancak Avengers‘taki boy gösterişin ardından ikinci filmin kaderinin aynı olmayacağını düşündüm. Thor: Karanlık Dünya’yı izleyince düşüncemde haklı olduğumu da gördüm.
İlk filmde nerede kalmıştık? Thor, affedilmiş ve dünyanın ötesindeki mücadelesine geri dönmüştü. Loki hak ettiği cezayı almış ve hapsedilmişti. Thor: Karanlık Dümya’da, Dünya ve 9 Diyar’daki barışı sağlamak için çalışmalara başlayan Thor’un aklı Jane Foster’da. Bir yandan ona ve Dünya’ya dönmek istiyor, bir yandansa barışı sağlamak için Kudretli Malekith tarafından yönetilen karanlık güçleri yenmek zorunda.
Thor’u canlandıran Chris Hemsworth ve Jane Foster’ı canlandıran Natalie Portman bu filmle daha bir uyum kazanmışlar. Bu kez Thor’un hikayesi daha doyurucu. Hem sürükleyici hem de görsel açıdan daha zengin. Ve ne önemlisi daha komik! Özellikle Iron Man serisi ve Avengers ile öne çıkan “günlük yaşantıya serpiştirilmiş süper kahraman absürtlükleri” bu defa Thor: Karanlık Dünya’da kendini göstermiş. Spoiler vermemek için kendimi zor tuttuğum esprileri ayrıntıları kaçırmayacağınıza eminim. Hatta filme dair en sevdiğiniz sahneler olmaları da mümkün.
Mad Men, Game of Thrones, Boardwalk Empire gibi sanat yönetimi açısından başarılı dizilerin yönetmeni olarak tanıdığımız Alan Taylor’ın varlığı filmde hissediliyor. Yönetmen koltuğunun değişmesi dışında norm oyuncu kadrosunda değişiklik yok filmde. İlk filmi izlememek de devamı izlemenizi etkilemiyor. Thor’un özetini okuyup Thor: Karanlık Dünya’yı gönül rahatlığıyla izleyebilirsiniz. Ki bence izleyin de. Keyifli vakit geçirmek isteyenlere… [Puanım: 7/10]

Fikrini Paylaş!

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s