28 Temmuz “Blue Carpet” Günü Kutlu Olsun!

ŞİRİNLER 2 ülkemizde 1 Ağustos’ta vizyona girecek. Tüm dünyada “Blue Carpet” günü olarak kutlanan 28 Temmuz’da, yani bugün Ortaköy Feriye Sineması’nda “Mavi Halı Özel Gösterimi” vardı. Ben de bir şirinsever olarak oradaydım. Başta gözlüklü şirin tshirtümle gitmeyi düşündüğüm gösterimde masmavi olmak lazım dedim ve şirin mavisine bürünüp Ortaköy’ün yolunu tuttum annemle…
Öncelikle Feriye Sineması’nın bu tarz etkinliklerle canlanmasına sevinenlerdenim. Balonlarla ve şirinlerle döşenmiş mavi halıdan geçerek gösterimin olacağı salona yürümek çok eğlenceliydi! Çocuklar için türlü aktivitelerin de gerçekleştirildiği gösterim öncesi ben de mavi şirin haribolarımı yedim ve etkinliğin keyfini çıkardım.
Şirinler’in ilk sinema filmi çocuklar kadar onlarla büyüyen yetişkinlere de hitap ediyordu. Küçük şirinlerimiz Mavi Ay kutlamaları sırasında köylerine saldıran Gargamel’den kaçarken büyülü geçitten geçmiş ve kendilerini 2011 New York’unda, Central Park’ın tam ortasında bulmuşlardı. Patrick (Neil Patrick Harris) ve Grace Winslow (Jayma Mays)’un yardımıyla köylerine dönmeye çalışmışlardı. (Film hakkındaki yazıma buradan ulaşabilirsiniz.)
İlk filmde çocuklardan çok eğlenen biri olarak ikinci filmi de iple çektiğimi söylemeye lüzum yoktur sanırım. Filmin ön gösterimin daveti gelince umutsuzca açtığım mailde gösterim tarihini 28 Temmuz Pazar günü görünce heyecanım biraz daha arttı. Sabırsızlıkla beklediğim Şirinler 2’yi gösterimden önce şirin bir etkinlik sonrası izlemek paha biçilemez bir şeydi benim için.
İkinci film, çizgi filmden aşina olduğumuz bir hikayeden yola çıkıyor. Şirine, doğum günü yaklaşırken kimlik sorgulamasına giriyor. Doğuştan bir şirin olmadığından ve onun için hazırlanan sürpriz doğum günü partisini fark etmediğinden üzgün bir şekilde dolanırken Gargamel’in yeni hain planının parçası Haylazlar tarafından kaçırılıyor. Şirine’nin şirin olma formülünü ele geçirmeye çalışan Gargamel amacına ulaşabilecek mi? Yoksa Şirin Baba, Sakar Şirin, Süslü Şirin ve Huysuz Şirin’den oluşan kurtarma timi çok geç olmadan Şirine’yi kurtarabilecek mi? Bu soruların cevabı 1 Ağustos’ta sinemalarda olacak.
Filmin kadrosuna yeni bir renk gelmiş: Brendan Gleeson. Patrick’in üvey babası rolünde izlediğimiz Gleeson’ı In Bruges filminden hatırlarsınız. Oyuncunun canlandırdığı Victor karakteri filmin en eğlenceli unsurlarından biri olmuş.

Görsel anlamda ilk filmden çok daha doyurucu bir film var karşınızda. Bunun sebebi Paris’in büyüleyici atmosferinin filmde bolca gözler önüne serilmesi olabilir. Eğlenceli, ailecek izlenebilecek, her yaşa hitap eden bir film olmuş Şirinler 2. Şirin Baba’nın dediği gibi “Kim olarak doğduğumuz değil kim olmayı tercih ettiğimiz önemli”. Şimdi sizler de iyi birer çocuk olun -her zaman içimizde yaşayan bir çocuk vardır- ve şirinleri görün derim. İyi seyirler!

28 Temmuz “Blue Carpet” Günü Kutlu Olsun!’ için 2 yanıt

Fikrini Paylaş!

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s