Spielberg Sunar: Super 8

Lost ve Fringe gibi kafa karıştırıcı yapımların yazarı, Star Trek’in milenyum macerasının yönetmeni J.J. Abrams’ın yönettiği Super 8, uzaylılarla dostluğu ile bilenen bilimkurgu dehalarından Steven Spielberg’ün yapımcılığında çekildi.
Super 8 film festivaline film çekmeye çalışan bir grup çocuk, bir tren kazasına tanık oluyor. Sıradan bir tren kazası olmadığı kısa sürede anlaşılan bu beklenmedik olay, bir dizi garipliğin de başlangıcı oluyor. ABD Hava Kuvvetleri tarafından işgal edilen küçük kasabalarında bir yandan filmi çekmeye bir yandan da neler olduğunu anlamaya çalışan bu çocukların hikayesini anlatıyor Super 8.
Olaylar 1979 yılının yazında geçiyor. Küçük kasabamız da döneme uygun inşa edilmiş. Zombi filmi çekmeye çalışan afacanların amatör ruhu, filmin 70ler dokusuna tat katmış.
Filmin dramatik yanını temsil eden, annesini kaybetmiş, iyi niyetli ve saf aşık ergenimiz Joe’yu Joel Courtney isimli tecrübesiz bir isim canlandırıyor. Onun en yakın arkadaşı ve yönetmen adayı Charles rolünde ise yine ilk filminde oynayan Riley Griffiths var. Filmin tecrübeli çocuk oyuncusu diyebileceğimiz, gelecek vaat eden ismi ise Alice olarak izlediğimiz Elle Fanning.
Spielberg sinemasına aşina olanlar filmde J.J. Abrams’tan ziyade onun dokunuşlarını görebilir. Hatta film ET, Üçüncü Türden Yakınlaşmalar gibi filmlerin yönetmeni Spielberg’e saygı duruşunda bulunuyor desek yalan olmaz. Haliyle yönetmenin hayranlarının farklı bir tat yakalayacağı, film çekme merakından nasibini almış bir çocukluğu olanların keyifle izleyeceği bir film olmuş Super 8. Tüm sinema aşıklarına tavsiyemdir. Puanım 8/10.

Fikrini Paylaş!

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s