Joe Wright’tan Ters Köşe: Hanna

Hanna’nın künyesine baktığımda ve yönetmen hanesinde Joe Wright’ın ismini gördüğümde “Aşk ve Gurur” ve “Kefaret” gibi duygusal ve romantik filmlerin arkasında isimin nasıl bir aksiyon filmi çekeceğini hayal edemedim. Oyuncu kadrosunda Cate Blanchett ve Eric Bana gibi iki ağır topun olduğu filmin başrolü ise canlandırdığı her karakterin hakkını veren genç bir isme emanet edilmiş: “Kefaret“teki rolüyle Akademi Ödüllerine aday gösterilen Saoirse Ronan.

Hanna, eski bir ajan olan babası tarafından gözlerden uzak bir şekilde yetiştiriliyor. Güzel ve sevimli olduğu kadar öldürücü de olan Hanna’nın tek amacı annesini öldüren diğer bir ajanı, Marissa Wiegler’ı ortadan kaldırmak. Hayatı boyunca kaçmasını gerektirecek gerçek dünyaya dönmeye hazır olduğunda, kendisini bekleyen tek şeyin onu öldürmek isteyen kötü adamlar olmadığını öğrenmesi de uzun sürmüyor.
Hanna, orijinal bir hikayeye sahip değil. Öldürülmek istenmesinin arkasındaki sebepler de sıradan finali de tahmin edilmesi kolay bir film yapıyor Hanna’yı. Hikayedeki mantık hataları göz tırmalamasa da sürüklenip gideceğiniz bir film olmasına engel oluyorlar. Filmin en büyük kozu The Chemical Brothers’a ait olan film müzikleri. Saoirse Ronan’ın ve Cate Blanchett’ın soğuk, keskin, hedefe kilitlenen karakter yansımaları ve Fas, İspanya ve Almanya’yı dolaşan sahneleri, filmi izlenebilir kılan diğer ayrıntılar.
Bu yılın en iddialı filmlerinden birine imza atan ve Anna Karenina‘yı çeken Joe Wright’ın nasıl bir aksiyon filmi çekeceğini merak edenlere veya “iyi müzikler ve kaliteli oyuncular olsun bana yeter” diyen sinemaseverlere Hanna’yı tavsiye edebilirim. Yılın en iyi filmlerinden olamasa da en iyi film müziklerinden birine sahip olduğu kesin! İyi seyirler…

Fikrini Paylaş!

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s