Sen Benim "Şıp"ımsın!

İnsan hayatında bir kez şıp diye aşık olur. Karşınızdaki kişinin “şıp”ınız olduğunu hissedersiniz ve hayat daha güzel olur o andan sonra. Aşkı böyle anlatıyordu Hotel Transylvania’da. Filmde, hayatının aşkını kaybetmiş bir babanın ne pahasına olursa olsun kızını korumak istemesinin hikayesi anlatılıyor. Baba ve kızı birer vampir, en yakın dostları ise envai çeşit canavarlar. Kızını insanlardan korumaya çalışan Kont Dracula, insanlardan uzak tatil yapabilecekleri bir canavarlar oteli haline getiriyor kızını korumak için inşa ettirdiği evini. Ama bir gece davetsiz bir misafirleri oluyor, bir insan! Asıl eğlence de o zaman başlıyor zaten…

Zombiler dünyasını eğlence unsuru olarak kullanan ParaNorman’dan bir süre sonra böyle bir film çıkması, korku öğeleriyle eğlenen fantastik animasyonları daha çok izleyeceğimize dair umudumun artmasına neden oldu. Sinemaya gitmek söz konusu ise ilk tercihimi animasyonlardan yana kullandığım son aylarda beni pişman eden bir animasyon ile de karşılaşmadım henüz. Türkçe dublajlı izlemek, çoğu kez tercih sebebim bile oluyor. Türkiye, animasyonları seslendirme konusunda başarılı bir ülke. Gündemde ne varsa araya sıkıştırıyorlar. Bu da daha çok eğlenmemizi sağlıyor tabi.
Filmin yönetmeni Genndy Tartakovsky’in, Powerpuff Girls’un animasyon yönetmeni olması dışında Türkiye’de tanınan bir işi yok. Hotel Transylvania’nın devam filmini de çekeceği duyuruldu. Filmin orijinal seslendirme kadrosunda Adam Sandler ve Selena Gomez yer alırken, soundtrack olarak Becky G ile Will.i.am.’in düeti The Monster yayınlandı. 
Bir baba-kız hikayesi olması nedeniyle babalar ve kızlarının özellikle beraber izlemesini tavsiye edebileceğim Hotel Transylvania, aynı zamanda beslendiği türün bir eleştirisi niteliğinde. Özellikle vampirler, son dönemde Alacakaranlık serisi nedeniyle başka bir boyuta taşınmış fantastik yaratıklar arasında. Filmde de bu seriye ve serinin vampir mitini getirdiği hale güzel göndermeler yapılıyor. Türkiye’de Alacakaranlık serisinin son filmi ile aynı anda gösterime girmesi de bu nedenle manidar olmuş. Filmin görsel zenginliği ve esprili dokundurmalarının yanı sıra hareketli müzikleri de eğlencenize eğlence katacaktır. 

Sen Benim "Şıp"ımsın!” için bir yanıt

  1. Biz de oğlum ile Vizyona girdiği gün gittik , filmi çok beğendik . Tek kötü yanı fazla gereksiz uyarlamalar vardı bence, espri yapacağız diye uğraşmışlar ama itici olmuş bence …

    Beğen

Fikrini Paylaş!

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s