Onlar Sadece Aşık: Moonrise Kingdom

Wes Anderson sinema dilini sevdiğim yönetmenlerdendir. Karakterli bir kalemi vardır, onun elinden çıkan senaryolar kendini belli eder. Bill Murray ve Jason Schwartzman filmlerinde olmazsa olmaz oyunculardır. Karakterlerinin aşık olması onları komik hallere düşürür. Hatta onun filmlerinde aşk, filmlerinin olay örgüsünün ilk ilmiğinin atıldığı yerdedir.

Moonrise Kingdom, Cannes’ın açılış filmiydi. Anderson’a festivalde Palme d’Or adaylığı getirdi. Eleştirmenlerden olumlu eleştiriler aldı. Müzikleri ve renkli oyuncu kadrosuyla (Edward Norton, Bruce Willis, Tilda Swinton) dikkat çekti. İlk aşkı anlatıyordu Anderson, aşkın en saf halini gözler önüne seriyordu.

Genç aşıklarımız Suzy ve Sam, adeta büyümüş de küçülmüşler. Hayatın tüm ağırlığı omuzlarındaymış gibi bir halleri var. Aşıklar ve birlikte olmak istiyorlar. İkisi de aileleri ve sosyal çevreleriyle ilgili problemleri olan çocuklar. Mutlu oldukları tek zaman birlikte oldukları zamanlar. Ama yetişkinler aşklarına izin vermiyorlar.

Suzy’nin şöyle bir lafı var filmde: “Biz aşığız. Sadece birlikte olmak istiyoruz. Bunun neresi yanlış?” Bir insanın aşkının arkasında böyle durabilmesi için çocuk masumiyetine sahip olması gerekirdi. Aşk biraz da çocukluk demek mi zaten? Moonrise Kingdom masumiyeti özleyen yetişkinlere tavsiye edilir. Puanım 8/10.

Onlar Sadece Aşık: Moonrise Kingdom” için bir yanıt

Fikrini Paylaş!

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s