Filmekimi’nden: Ruby Sparks (Hayalimdeki Aşk)

Kusursuz eşi yaratmak mümkün olsaydı ve onu yanlışlıkla yaratıverseydiniz ne olurdu?
Bu sorudan yola çıkmış olmalı filmin senaristi Zoe Kazan. Filmde kendisini Ruby Sparks olarak izliyoruz. Başrolü paylaştığı Paul Dano ile gerçek hayatta da birlikteymişler. Bu birliktelik de ilham vermiş olabilir tabi, bilemiyorum. Ama bu senaryoyu yazmakla çok güzel bir iş çıkarmış kendisi!

Yılın merakla beklenen bağımsız filmleri arasında olan Ruby Sparks, başarılı bağımsız filmlerden Little Miss Sunshine‘in yönetmenleri Jonathan Dayton ve Valerie Faris tarafından yönetilmiş. Filmde Calvin olarak izlediğimiz Paul Dano’yu Little Miss Sunshine’in sessiz çocuğu olarak da hatırlarsınız belki.. 

Calvin, genç yaşta başarıya ulaşmış bir yazar. Ancak bir süredir yazamamakta. Bir ilham kaynağı aramakta. Bir gece rüyasında bir kız görür. Onu kaleme alırken ona aşık olmaya başladığını fark eder. Ve bir sabah evde Ruby ile karşılaşır. Böylece hayalindeki aşk gerçek olur.

Hayalinizin aşkını yaratma imkanınız olsa onu nasıl yazardınız? Ve elinizde onu kontrol etme gücü varken bunu kullanır mıydınız? Bu iki soru film boyunca Calvin gibi sizi de düşündürüyor. Ve aynı onun gibi kararsızlıklar yaşamanıza neden oluyor. Neyse ki filmin durum komedisinden beslenen sahneleri ve Devotchka’nın solisti Nick Urata tarafından bestelenen müzikleri bu sorular içinde boğulmanızı engelliyor. Sinemayı bu kadar sevmemin sebebi Ruby Sparks gibi filmler. Samimi, azcık kurmaca ve biraz da romantik. Puanum 7/10.

Fikrini Paylaş!

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s