Filmekimi’nden: Looper (Tetikçiler)

12 Ekim’de vizyona girecek Looper’i Filmekimi sayesinde herkesten biraz daha önce izleme şansı buldum geçen akşam. Festivalde hem nakit hem de zaman azlığından izleme şansı bulduğum dört filmden biriydi. Başrollerde Bruce Willis, Josep Gordon-Levitt ve Emily Blunt var. Filmi hem yazan hem de yöneten isim ise  The Brothers Bloom ile tanıdığımız Rian Johnson. 
Film bilimkurgu türüne göz kırpsa da aksiyon-macera kategorisine daha yakın. 2077’de geçen film, zamanda yolculuk gibi kafa kurcalayan ve seyircinin “zaman” kavramını sorgulamasına yol açan bir konudan besleniyor. Zamanda yolculuk mafyanın kirli işlerine alet olmuştur ve mafya, ortadan kaldırmak istediği insanları geçmişe, tuttukları tetikçilere yollamaktadır. Tetikçilerden biri olan Joe bir gün, 30 yıl sonradan gelen kendisini öldürmek zorunda kalır.Ya kendisi bu zamanda ölecek ya da gelecekteki kendisini öldürecektir.

Zamanda yolculuğun bir filmde yer alıyor olması, kafa karışıklıklarını azaltmak açısından kurgunun önemini de arttırmakta bence. Looper bu konuda başarılı bir film olmuş. Aksiyon sahneleriyle “iyi olma” çabasında olmakla yetinmemiş, karakterlerini de anlamamızı istemiş. Bu da filmi sıradan bir aksiyon filmi olmaktan kurtarmış. Keyifle izleyeceğiniz, üzerine düşüneceğiniz, olasılıklar arasında dolandığınız sürükleyici bir film var karşınızda. Festivalde kaçırdıysanız da vizyonda şans tanıyın derim! Puanım 8/10.

Fikrini Paylaş!

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s