İstanbul’a Galata’dan da Doyamazsınız!

Çamlıca’dan gördüğüm manzaraya doyamadım ve bir de tam karşıdan, Avrupa’dan seyretmek istedim boğazı. Ve düştüm Galata Kulesi yollarına..
Yollarına dediğime bakmayın. Galata Kulesi’ne ulaşmak çok kolay! Tünelde 5 dakika yürümeniz yeterli. Kuleye vardığınızda 6 TL’ye bilet alıyorsunuz ve asansörle 7.kata çıkıyorsunuz. Çıktığınız yer lobi. Sol tarafta duvarda, Hezarfen Ahmet Çelebi betimlemesi göreceksiniz. Sonra da iki kat merdiven çıkacaksınız. Ve İstanbul yine ayaklarınızın altında olacak!
360 derece dönerek İstanbul’u Boğaziçi Köprüsü’nden başlayıp, Kız Kulesi, Kadıköy, Topkapı Sarayı, Ayasofya… Aklınıza gelebilecek tüm simgeleriyle seyredebilirsiniz. Kulede, gördüğünüz manzarada hangi tarihi eserin ne olduğunu gösteren rehper tabelalar da var. Dilerseniz bu kattaki cafede de oturabilirsiniz ancak insanlar kalabalığından manzaranın size eşlik edeceğini unutun.
Galata Kulesi’ne gitmeden önce www.galatatower.net sitesini ziyaret edip kulenin tarihi hakkında bilgilenmenizi tavsiye ederim. Bir de Çamlıca’dan seyir ettiğiniz günün ertesinde Galata Kulesi’ne çıkarsanız tadından yenmiyor söyleyeyim..

Fikrini Paylaş!

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s