No Strings Attached (Music From The Motion Picture)

Natalie Portman ve Ashton Kutcher’ın başrollerini paylaştığı No Strings Attached, romantik-komedi çöplerinin arasından sıyrılmayı kıl payı başarmış bir yapımdı. Filmde, Adam’ın Emma’ya regl dönemindeyken hazırladığı şarkı listesi birçok kadın gibi beni de mest etmişti. İkisinin yatakta sarılarak uyuduğu gece kulaklarımıza çalan Bleeding Love (Leona Lewis) şarkısı kuşkusuz filmden sonra da dinlemek istediğimiz şarkılardandı. Leona Lewis bu parçayla “Yılın Kaydı” and “En İyi Kadın Pop Vokal” kategorilerinde Grammy’e aday gösterilmişti.
Aslında filmin iki soundtrack albümü var. Biri The Passion of the Christ (2004) filmiyle Oscar’a aday gösterilen John Debney tarafından hazırlanan No Strings Attached (Score From The Motion Picture) albümü diğeri ise “Bleeding Love”ın da aralarında bulunduğu onüç şarkıdan oluşan No Strings Attached (Music From The Motion Picture).

No Strings Attached (Music From The Motion Picture) albümünün Bleeding Love dışında iki ağır topu daha var. Bunlardan ilki Elvis Presley‘nin “Bossa Nova Baby” şarkısı diğeri ise Fright Night filminin 2011 yapımı yeniden çevriminin final şarkısı “99 Problems”. Müziğini “gangsta-rock” olarak tanımlayabileceğimiz şarkıcı ve sözyazarı Hugo‘nun “Old Tyme Religion” isimli albümünden yer alan parçanın orijinali Jay-Z’ye ait.
Oklahoma’lı R&B vokal grubu Color Me Badd‘in çıkış parçası “I Wanna Sex You Up”, New York’lu indie rock grubu Bishop Allen‘ın ikinci stüdyo albümü The Broken String’te yer alan “Click, Click, Click, Click”, Hannah Montana’nın müzikleriyle tanınan Robbie Nevil‘in imzasını taşıyan “It Was You”, Avustralyalı rock grubu Little Red‘in 2010 çıkışlı parçası “Rock It” ve yine Avustralyalı indie rock grubu The Temper Trap‘tan (kendilerini Aşkın 500 Günü filminin soundtrack albümünden hatırlayabilirsiniz) “Love Lost” albümün dinlemeye doyamayacağınız parçaları.
Tracklist ve şarkılarının kısa versiyonlarının yer aldığı video ise şöyle:

1. I Wanna Sex You Up (Color Me Badd)
2. What Good Is A Boy (Lanchen)
3. Click, Click, Click, Click (Bishop Allen)
4. Bang Bang Bang (feat. Q-Tip & MNDR) (Mark Ronson & The Business Intl.)
5. 99 Problems (Hugo)
6. Bossa Nova Baby (Viva Elvis) (Elvis Presley)
7. Bleeding Love (Leona Lewis)
8. Untitled (How Does It Feel) (D’Angelo)
9. I Will Let You Go (Daniel Ahearn)
10. It Was You (Robbie Nevil)
11. Rock It (Little Red)
12. Love Lost (The Temper Trap)
13. Rhythm of Love (Plain White T’s)

Fikrini Paylaş!

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s