The Joneses – Örnek Aile (2009)


Bu film çıktığında fikirini beğensem de Demi Moore’u eskisi gibi sevmediğimden sebepli olacak filmi izlemek istememiştim pek. Ama sonra bir arkadaşım tüketici topluma eleştirel bir bakış açısı başarılı bence görmelisin dedi. Arkadaşımın zevkine de güvenirim, oturdum filmin başına…

İşleri pazarlama olan dört kişi, bir aile rolüne bürünerek etraflarındaki insanlara piyasaya yeni sürülen ürünleri tanıtmakta ve onları satarak para kazanmaktadır. Şirketin yeni üyesi Steve, aile gibi gözüken bu takımın lideri olan Kate’e aşık olunca işler karışır ve yaptıklarının iyi bir şey olmadığına dair şüphe duymaya başlar.

Yaşadığımız toplumun üretmekten çok tükettiğine, reklamın hayatımızın her yerine ulaşmış olmasına dair uzun uzadıya yazmaya gerek yok. Herkesin kafasında bu konularla ilgili bir fikir vardır. Örnek Aile’nin senaristi de bu fikirleri çok geliştirmeden, biraz aşk sosuna bulayıp önümüze sunmuş. Yani öyle farklı bir eleştirel yanı yok, zihinlerde farkındalık yaratacak bir senaryo çıkmamış ortaya. Sıradan bir film olmaktan öteye gidememiş bir film Örnek Aile, merak edenlerin merakları boşa çıkacaktır.

Fikrini Paylaş!

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s