Filmlerin Vazgeçilmez Sesleri Arasından Regina Spektor

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian‘da çalan “The Call”, 500 Days of Summer‘da çalan “Us” ve “Hero”, Love and Other Drugs‘da çalan “Fidelity”… Aklıma gelen ilk Regina Spektor şarkıları bunlar. Her şarkısında ayrı bir tat, ayrı bir tarz var. Tori Amos ve Björk’ü hatırlatabilir size. Ancak o tek bir tarz belirlemek yerine her şarkısına ayrı bir tarz yükleyen bir ses ve söz sanatçısı. 

31 yaşındaki şarkıcı Sovyet Rusya’da doğmuş. Küçük yaşta piyano çalmaya başlayan Spektor, ailesinin New York’a göç etmesiyle piyanosunu Rusya’da bırakmak zorunda kalmış ancak Amerika’da bir sinagogun bodrum katındaki piyanoyla çalışmaya devam etmiş.16 yaşlarındayken ilk kilise şarkısını, 18 yaşlarındayken de ilk sesli piyano şarkısını yazmış. 4 yıllık stüdyo komposizyon programını Purchase Koleji’ndeki Müzik Konservatuarında 3 yılda, onur ödülüyle bitirmiş.(Vikipedia)

2001 tarihli 11:11, 2006 tarihli Begin to Hope ve 2009 tarihli Far albümlerini özellikle tavsiye ederim. Şimdi sizleri My Sister Keeper filminin finalinde çalan “Better” ile başbaşa bırakıyorum. İyi dinlemeler…

Fikrini Paylaş!

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s