Uzak İhtimal (2009)


Uzak İhtimal, sevdalarını yaşamaları uzak olan iki insanın hikayesi. Clara, rahibe olmak isteyen ve onu büyüten rahibeye bakıcılık yapan bir Hıristiyan. Musa, Clara’nın yaşadığı yere yeni atanmış bir imam. Komşu olan bu iki insan zamanla daha da yakın olurlar. Musa, Clara’ya olan sevgisini belli etmenin yollarını arar. Hikayenin üçüncü kilit ismi Yakup ise sahatlık yapan bir İstanbullu. Yıllardır kızını arayan, bulduğundaysa ona gerçekleri anlatma cesaretini bulamayan acılı bir baba.

Sevdanın bakışlarla, kaçamak elele tutuşmalarla yaşandığı dönemleri hatırlayın… Her şeyin saf ve güzel olduğu, duyguların yıpranmadığı zamanları… Bu iki gencin birbirlerine dillendirilmeyen sevgisi de öyle sevdalardan. Yaşanması uzak bir sevda. İçinizi ısıtacak samimiyette bir hikaye. Hala saf kalmaya çalışanların yaşadığımız dünyada zorlandıklarının, iyi niyetlerinin kötüye kullanıldığının bir göstergesi niteliğinde.

Rotterdam Film Festivali’nden “Kaplan” ödülüyle dönerek bu festivalde ödül alan ilk Türk filmi ünvanını alan Uzak ihtimal, son yılların başarılı yerli filmlerinden. Özellikle başrol oyuncuları Görkem Yeltan (Clara) , Ersan Ünsal (Yakup) ve Nadir Sarıbacak (Musa)’ın duru oyunculukları için izlenmeye değer.


Fikrini Paylaş!

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s