Dirty Dancing – Original Soundtrack (1987)

1988 yılında En İyi Şarkı dalında Oscar ödülünü alan “The Time of My Life” şarkısını bilenleriniz vardır. 80lerin en önemli filmlerinden birinin Dirty Dancing’in muhteşem final sahnesinin şarkısıdır. Son günlerde Black Eyed Peas’in son albümünün ilk videosunun şarkısı olan “The Time (Dirty Bit)” in giriş kısmında Fergie’nin muhteşem sesinden şarkının nakaratını duymuşluğunuz vardır en azından. Ben de sıkça duymaya başlayınca bu şarkıyı oturdum filmi de izledim sonunda.
Zengin ailelerin gittiği bir yaz kampında dans öğretmenliği yapan Johnny ve ailesiyle tatil yapmakta olan “Baby” lakaplı bir genç kızın aşkını anlatıyor “Dirty Dancing”. Patrick Swayze ve Jennifer Garner’ı çift olarak izlediğimiz film 60larda geçiyor ve o dönemin modasını yansıtıyor haliyle. O dönemlerde geçen bol danslı bol aşklı ve bol klişeli hikayeleri izlemekten keyif alanlar için de harika bir seçenek.
Filmin soundtrack albümü 2 cd’den oluşuyor. İlk cd 12 parçadan, ikinci cd ise  “The Time of My Life”ın versiyonlarının da bulunduğu 15 parçadan oluşuyor. Filmin ve albümün “The Time of My Life”  dışında dikkate değer parçaları arasında ise şunları sayabiliriz.

CD1.01 Be My Baby
CD1.03 Stay
CD1.06 Hey Baby
CD2.02 Big Girls Dont Cry
CD2.06 Do You Love Me
CD2.07 Love Man

Fikrini Paylaş!

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s