Filmekimi’10: Gümmm

Cinsel kimliğinin arayışlarındaki 18 yaşındaki Smith, doğumgünü yaklaşırken garip rüyasının kayıp parçalarını gerçek yaşamından birleştirmeye çalışır. Bir gece partide otlu kurabiye yemesiyle işler daha da sarpa sarar. Kızıl saçlı bir güzelin öldürülmesine ve dünyanın sonunu getirecek bir komploya tanık olur. 2010 Cannes Eşcinsel Palmiye ödülü sahibi film kitapçıkta şu şekilde tanıtılıyordu:
“Aşırı stilize bir çağdaş zaman kara film denemesi, olağanüstü seksi ve genç bir oyuncu kadrosu, çılgınca hareketli, cinsellik dolu bir komedi-gerilim-cinayet filmi…”
Bu cümlenin tamamına aldanabilirsiniz ama doğrusu şu: 
“Ne denemesi olduğu anlaşılamayan, seksi ve genç bir oyuncu kadrosuyla cinsellik dolu bir komedi…”
Komedi derken, amatör efektler, nereye varacağı kestirilemeyen ve vardığı yere bir şey demenin zor olduğu bir senaryoya gülersiniz ancak sinirden! Neden bu kadar tepkiliyim değil mi? Sonuçta film 2010 Cannes Eşcinsel Palmiye ödülünü almış. Acaba hangi vurucu özelliğinden dolayı çok merak ediyorum. Cinsel ayrımcılık, homofobi vs. ile  ilgili herhangi bir alt metin yok. Oyunculuklar desen, tv’de gösterilen gençlik dizilerinden de aşağılarda. Yönetmenin ahım şahım bir özelliğini de göremedim. Eee? İzleyenlere geçmiş olsun, merak edenler de uzak dursun !

Fikrini Paylaş!

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s