Tarantino’dan Müzik Şöleni : Ölüm Geçirmez

Quentin Tarantino, Grindhouse projesi kapsamında çektiği Ölüm Geçirmez’in soundtrack’inde beklenildiği gibi çok başarılı seçimler yaparak harika bir albüme imza atmış. Film 2000 yılında kaybettiğimiz ünlü film müziği bestecisi Jack Nitzsche‘nin bestelediği tema müziklerinden biri olan The Last Race ile açılıyor. Dublör Mike’ın ilk kurbanları olan Julie, Arlene ve Shanna’nın dialoglarına eşlik eden Baby It’s You parçası,  Smith‘in yorumuyla karşımıza çıkıyor.

İngiliz grup T-Rex‘in parçası Jeepster, Ölüm Geçirmez’in önemli mekanlarından Warren’ın barında çalan parçalardan sadece biri. Kızlar bu barda oldukça fazla vakit geçiriyorlar,bunun bir sebebi de Julia’nın birini bekliyor olması ki beklediği kişiyle mesajlaşırken ortamın romantizmine uygun olarak Pino Donaggio‘nun Sally and Jack bestesi devreye giriyor.Warren’ın barının müzik kutusundan çıkan bir başka harika parça da Bob Dylan, Nick Cave gibi isimler tarafından yorumlanmış ve Stagger Lee isimli bir katili anlatan Staggolee

Filmin blues-soul müzikten yana zenginliklerinden biri de Eddie Floyd‘dan Good Love, Bad Love. Tarantino’nun sevdiği isimlerden Joe Tex‘ten The Love You Save parçası da kendisinin canlandırdığı Wallen’ın müzik kutusundan Arlene tarafından seçiliyor ilerleyen dakikalarda.
50li yılların sonunda kurulan rock’n roll grubu The Coasters‘ın parçası Down In Mexico, Arlene’in arkadaşı Julia’nın başlattığı bir oyun yüzünden biraz da isteyerek Dublör Mike’a kucak dansı yaparken seçtiği şarkı oluyor. Efsanevi pop grubu Dave Dee, Dozy, Beaky, Mick And Tich‘in hit parçası Hold Tight, Dublör Mike ilk kurbanlarını öldürmeden önce, kızlar bardan çıktıktan sonra devreye giriyor ve adrenalini yüksek sahneye oldukça uyum sağlıyor.

Filmin İlk yarısı bitip ikinci yarısı başlarken bize It’s So Easy parçasıyla Willy Deville eşlik ediyor.Filmin 2.kısmı heyecan verici araba takip sahneleriyle geçerken jenerik akmaya başladığında yerimizden kalkmamıza engel olan Chick Habbit yorumuyla April March bizi koltuklarımıza kilitliyor.

Tracklist:

1. “The Last Race” — Jack Nitzsche
2. “Baby, It’s You” — Smith
3. “Paranoia Prima” — Ennio Morricone
4. “Planning & Scheming” — Eli Roth & Michael Bacall (dialogue)
5. “Jeepster” — T. Rex
6. “Stuntman Mike” — Rose McGowan & Kurt Russell (dialogue)
7. “Staggolee” — Pacific Gas & Electric
8. “The Love You Save (May Be Your Own)” — Joe Tex
9. “Good Love, Bad Love” — Eddie Floyd
10. “Down In Mexico” — The Coasters
11. “Hold Tight!” – Dave Dee, Dozy, Beaky, Mick & Tich
12. “Sally and Jack (From the Motion Picture Blow Out)” — Pino Donaggio
13. “It’s So Easy” — Willy DeVille
14. “Whatever-However” — Tracie Thoms & Zoe Bell (dialogue)
15. “Riot In Thunder Alley” — Eddie Beram
16. “Chick Habit” – April March

Fikrini Paylaş!

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s